Generalsta Generalsta

GeneralstaNe İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Ara

Ana sayfa » Cilt - Deri » Yüzdeki Kızarıklıklar Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Yüzdeki Kızarıklıklar Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Yüzdeki Kızarıklıklar Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Yüz Kızarıklığı Nedir? Yüz kızarıklığı sempatik sistem hormonlarının çok çalışmasından dolayı oluşan bir cilt problemi olmakla beraber birçok nedenden kaynaklanabilir. Genelde açık ten rengine sahip ve hassas cilt tipine sahip olan bireylerde daha çok rastlanır. Bu kızarıklıklar yanaklarda yoğunlaşmakla beraber bölgesel olarak yüzün başka kısımlarında da meydana gelebilir. Sebepleri arasında hormonsal değişimler, iklim şartları, kişinin stres altında olup olmaması gibi bir çok değişik durum söz konusudur. Bu durumların her biri için farklı bir tedavi söz konusu olur.

Yüzdeki Kızarıklıklar Nasıl Geçer?

Öncelikle uzun süreli ve ağrı veren kızarıklıkların dermatoloji uzmanlarınca tedavi edilmesini önermekle beraber daha bölgesel kızarıklıkları kendi çözümlerimizle halledebiliriz. Hayatımızdan stresi uzak tutmalıyız. Stres hem ruhumuzun hem de bedenimizin baş düşmanlarından biridir ve yüzdeki kızarıklıklar bundan kaynaklanıyor olabilir. Yediğimiz şeylere özellikle dikkat etmeliyiz. Farkına varmadığınız bir alerjiniz olabilir. Ayrıca düzenli ve sağlıklı beslenmek cildinizin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Bir başka önemli konu da sudur. Gün içinde mutlaka bol bol su içmeliyiz. Su, cilt güzelliğinin başlıca yardımcılarından biridir. Yüzünüzdeki kızarıklıklar susuz kalmış bir vücudun tepkisi olabilir. Bunların dışında çok soğuk ya da çok sıcak ortamlar cilt renginin değişmesine neden olabilir. Eğer hassas bir cildiniz varsa kendinizi çok soğuk ya da çok sıcaktan korumalısınız. Bir diğer önemli konu yüzü her zaman temiz ve bakımlı tutmaktır. Nemsiz ve bakımsız bir cilt, yağlı cilt tipine sahip olsa bile kurumaya mahkumdur. Bu durum derinin çatlamasına ve tepki olarak da Bölgesel olarak kızarmasına yol açar.

Yüzdeki Kızarıklıklara Ne İyi Gelir?

Sabah ve akşam olmak üzere iki kere cilt temizliği yapmak çok önemlidir. Bunun yanı sıra yüz temizliği için kullanacağınız ürünleri bir cilt analizi sonrası seçmenizde fayda var. Cilt tipinizi öğrendikten sonra size en uygun ve en iyi gelecek ürünleri bularak sonuca daha çabuk ulaşabilirsiniz. Alternatif tedavi yöntemi olarak da maskeleri önerebiliriz. Evde hazırlayacağınız kolay maskelerle de kendinize alternatif çözümler bulabilirsiniz. Yeşil çay içinde bulundurduğu bol miktarda antioksidan ile cilde ışıltı ve canlılık katar. Bu yönden hem içilerek hem de maske şeklinde kullanılabilir. 2-3 poşet yeşil çayı yarım demlik kaynar suda 7-10 dakika beklettikten sonra soğuması beklenir ve pamuk yardımıyla yüze sürülür. Bir süre bekledikten sonra durulanır. Yüzünüz etkisini kısa zamanda fark edeceksiniz. Elma-yumurta maskesi ise ikinci alternatif olabilir. 2 cay kaşığı yumurta sarısı ile çeyrek kırmızı ya da yeşil elma karıştırılarak krem şekline getirilir. Yüze sürülen karışım 5-10 dakika beklendikten sonra durulanır. Bu kızarıklıkların geçmesine yardımcı olacak ve cildinizi yenileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir