Generalsta Generalsta

GeneralstaNe İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Ara

Ana sayfa » Cilt - Deri » Yüzdeki Benler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer?

Günümüzde birçok kişinin vücudunun çeşitli yerlerinde benler bulunmaktadır. Bu benlerin en çok rahatsız edici olanı kuşkusuz yüzdeki benlerdir. Çoğu insanın şikayetçi olduğu bu durumun tedavisi mevcuttur. Bu yüzde çıkan benler genellikle koyu renktedir. Bu benlerin koyu renkli olması insanlar açısından daha büyük bir sıkıntıdır. Bu tür benlerin sıkıntı olmasının nedeni insanların dış görünüşüne önem vermesindendir. Güzel bir görüntü için kusursuzluğu arayan insanlarız. Bu yüzden bu tür sıkıntılar nedeniyle doktora giden çok kişi bulunmakta. Yüzünüzdeki benleri sevmeyen ve onlarla sürekli oynayanların sayısı da çok fazladır. Yüzümüzdeki benlerle kesinlikle oynamamalıyız. Fazla oynanan benler zamanla bazı yaralara ve hatta cilt kanserine bile sebebiyet verebilir. Eğer yüzünüzdeki benlerle çok fazla oynuyor ve bunun yüzünüzde kötü bir duruma yol açtığını düşünüyorsanız vakit kaybetmeden doktora başvurmalısınız. Çünkü cilt kanseri olma olasılığınız mevcut. Yüzdeki benlerin tedavisi için cerrahi yolların yanında bitkisel tedaviler de mevcuttur.

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer?

Ben tedavisinden önce hastanın fiziksel durumu gözden geçirilmelidir. Eğer tüm koşullar el veriyorsa tedavi mevcuttur. Yüzünüzdeki ben eğer et beni ise çeşitli yok etme yöntemleri mevcuttur. Bunlar yakma, soğutma ya da kesme gibi birçok yolla yapılabiliyor. Bu tür tedavi yöntemleri özen ile ve büyük titizlik ile yapılması gerektiği için tanıdığınız ve iyi olan doktorlara başvurun. Yüzdeki benlerin tedavisinde lazer tedavisi de mevcuttur fakat lazer tedavisi yaptırmanız çok gerek kalmadıkça önerilmez. Bu tür cerrahi müdahalelerden farklı olarak bitkisel yöntemler de vardır. Bitkisel yöntemler daha çok tavsiye edilse de size kesin bir sonuç verme olasılığı cerrahi müdahaleden daha düşüktür. Bitkisel yöntemlerin daha çok tavsiye edilmesinin nedeni daha sağlıklı olmasıdır.

Yüzdeki Benler için Bitkisel Tedavi

Bitkisel tedaviye başlarken öncelikle şu yöntemi kullanabilirsiniz; bir tencereye bir su bardağı su ve elma sirkesini atarak kaynatın. Kaynadıktan sonra tencerenin üstüne tülbent tarzı bir örtü örtün. Tenceredeki sıvı kaynadıktan sonra yüzünüzü tencereden çıkan buhara doğru yaklaştırın ve belirli bir zaman boyunca yüzünüzü orada tutun. Bu yöntemi haftada iki üç kez tekrarlayın. Bu yöntem yüzünüzü aynı zamanda temizleyip benlerinizden kurtulmakta önemli bir adım olacaktır. Bir başka faydalı madde olan anason genelde rakının içinde kullanılmaktadır. Anasonu satın alıp bir önceki yaptığınız işlemi aynısını tekrarlayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bazı cilt temizleyiciler de sizin yardımcınız olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir