Generalsta Generalsta

GeneralstaNe İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Ara

Ana sayfa » Cilt - Deri » Yüz Kızarıklığı Neden Olur? Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Yüz Kızarıklığı Neden Olur? Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Yüz Kızarıklığı Neden Olur? Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Özellikle hassas ciltlerde ve cildi birçok şeye alerji yapan kişilerde görülen yüz kızarıklığı önemli bir cilt sorunu olarak görülür ve genellikle açık tene sahip insanlarda görülür.

Yüz Kızarıklığı Nedenleri

Yüz kızarıklığı kılcal damarların dış yüzeye yakın olmasından kaynaklanır. Yanaklarda daha çok belli olur. Bu kızarıklıklar nasıl geçer? diye düşünüyorsanız almanız gereken birkaç tedbir var. Yüz ve yanak kızarıklığını geçirebilmeniz ve tedavi edebilmeniz için öncelikle günlük rutin kontroller ve yapmamanız gereken hususlar var.

Bunları sıralayacak olursak; öncelikle cildi çok soğuk ya da çok sıcak suyla yıkamamak gerekiyor. Cilde iyi gelecek su ılık sudur. Yüz kızarıklığı size genetik bir miras olarak da kalmış olabilir. Eğer yüz kızarıklığı aile genlerinizde bulunuyorsa bunun sizde olma ihtimali de oldukça yüksektir.

Yüz kızarıklığına neden olan diğer bir husus da alerjik durumlardır. Eğer neye alerjiniz olduğunu biliyorsanız mümkün olduğu kadar size alerji yapacak şeylerden uzak durun. Polenden besinlere eşyalardan giysilere kadar dokunmaktan kaçınmalısınız. Hatta bir cildiyeci doktora gözükmeniz de faydalı olacaktır.

Yüz Kızarıklığı Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?-2

Yüz Kızarıklığı Tedavisi

Cildinize dikkatli olarak baktığınızda kılcal damarlardan kaynaklı bir kızarıklık varsa cerrahi operasyon geçirmeniz gerekebilir. Eğer yüz ve yanak kızarıklığı heyecan gibi durumlar sonrasında çıkıyorsa bu tamamen kişinin ruh halleri ile alakalı olduğundan bunun önüne geçmek için kendi kendini kontrol altına almalıdır. Bazı hastalıklar sonucunda da yüz ve yanak kızarıklıkları oluşabilir. Bu nedenle tansiyon, şeker veya kalp rahatsızlığınız varsa doktora başvurmanız gerekmektedir. Diğer cilt problemlerine sahipseniz veya hassas bir cilde sahipseniz nemlendirici kremlerle bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca yaz ve kış ayları ayırt edilmeksizin güneş koruyucu sürmeden dışarı çıkmamanızda yarar var. Ek olarak hava değişimlerine dikkat etmelisiniz. Sıcak ortamdan aniden sıcağa çıkmak da bu soruna sebebiyet verebilir.

Yüz Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Yapılan doğal maskeler kızarıklığı yatıştırabilir. Yalnız maskenin içinde kimyasal madde olmadığına dikkat etmeliyiz. Tamamen ev ortamında yapıldığı için cildinize zarar vermeyecektir.

Yüz maskesi : Yeşil elma yapraklarını iki adet yumurta sarısı ile karıştırıp, yüzünüzdeki kızaran bölgelere sürün. Yaklaşık yarım saat beklettikten sonra ılık su ile maskeyi temizleyebilirsiniz. Kızarıklık yarışacak ve kılcal damarlar da bu sayede rahatlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yüz Kızarıklığı Neden Olur? Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir? konulu içerik için Soru & Yorum & Önerileriniz

  1. Makale çok ayrıntılı olmuş. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var düzenli takip edeceğim bundan sonra çok faydalandım yazıdan teşekkürler.