Generalsta Generalsta

GeneralstaNe İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Ara

Ana sayfa » Cilt - Deri » Genital Bölge Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?

Genital Bölge Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?

Genital Bölge Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?

Genital Bölge Kararması Nedir? : Genital bölge kararması büyük çoğunlukla yaşı ilerlemiş kadınlarda görülen genital bölgenin kararmasıyla meydana gelen bir sorundur. Kadınların büyük problemlerinden biri olmuş olan genital bölge kararmasının çözümü mevcuttur. Daha çok yaşı büyük kişilerde görülse de her yaşta görülme olasılığı mevcuttur. Genital bölge vücudun diğer bölümlerine oranla biraz daha koyu renkte olduğu için kararmaya en yatkın bölgelerden biridir. Ayrıca genital bölge kararması kadınların psikolojisini de olumsuz yönde etkileyebilir.

Genital bölge kararması bunun yanında kadında cinsel ilişkiden uzaklaşma gibi problemler ortaya çıkarabilir. Bunun sonucunda kadının kendine duyduğu özgüven azalır. Genital bölge kararması problemi bazı kadınlarda normalin çok üstüne çıkarak kararır. Genital bölge kararmasının fiziksel açıdan herhangi bir sonun olmamakla beraber sağlıksız bir durum değildir.

Genital Bölge Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?-2

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Genital bölgenin kararmasının sağlayan şey renk pigmentleridir. Olması gerekenden fazla östrojen hormonu salgılanması sonucunda genital bölge kararması ortaya çıkmaktadır. Ayrıca kadınlarda hormonsal değişimler genital bölgenin koyulaşmasına sebep olur. Genital bölge kararması, hamilelik gibi bazı dönemlerde kendini gösterebilir. Çünkü hamile bir kadının hormonlarında belli bir düzeyde değişim olacağından genital bölge kararması meydana gelebilir. Genital bölge kararmasında doğum kontrol haplarının da etkisi yüksektir. Genital bölge kararmasına yola açan bir diğer etken de güneşlenmektir. Güneşlenerek vücuttaki renk pigmentlerinin değişimine sebep olabilirsiniz.  Ayrıca seçtiğiniz iç çamaşırı bile genital bölgenizin kararmasına yol açabilir.

Genital Bölge Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?-3

Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

Genital bölge kararmasını geçirebilecek bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi kür kullanmaktır. Örnek olarak genital bölge beyazlatma kürü genital bölge kararmanıza iyi gelecektir. Bundan farklı olarak lazer ve epilasyonla genital bölge beyazlaması mümkündür.  Lazer yöntemiyle genital bölgenin renginin açılması “labial whitening” olarak bilinmektedir.  Genital bölge kararmasına ayrıca; limon suyu masajı, zeytinyağı masajı, ağda gibi uygulamalarda iyi gelmektedir. Hepsinin başında tabi ki de temiz olmak gelmektedir. Bu tür yöntemlerin yanında vücudunuzu temiz tutmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer vücudunuzu temiz tutar ve bu tür uygulamaları kullanırsanız yaşadığınız genital bölge kararmasını ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir