Generalsta Generalsta

GeneralstaNe İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Ara

Ana sayfa » Cilt - Deri » Et Beni Neden Çıkar? Nasıl Geçer? Tedavisi

Et Beni Neden Çıkar? Nasıl Geçer? Tedavisi

Et Beni Neden Çıkar? Nasıl Geçer? Tedavisi

Et Beni Neden Çıkar? Neden Olur?

Et benleri, ciltte bulunan renk pigmentlerinin fazla oluşu sebebiyle ortaya çıkan benlerdir. Et benleri dışarıdan bir müdahale olmadan kendiliğinden oluşurlar. Genellikle cilt yüzeyinden dışarı doğru şekil alırlar. Bu yüzden insanlar et benlerini rahatsız edici bulurlar. Hem görüntü açısından hem de cilt ile temas eden herhangi bir nesneye takılmalarından şikâyet ederler.

Et Beni Neden Çıkar? Nasıl Geçer? Tedavisi-2

Et Beni Aldırma

Et benleri genelde alınmak üzere hekime danışılır. Yalnız bilmemiz gereken bir nokta var. Her et benini ortadan kaldırmak mümkün olmayabilir. Bazı et benlerini aldırmak tehlikeli olabilir ve ciddi boyutlara ulaşıp cilt kanserine sebep olabilir. Et beninin alınıp alınmayacağınıza hekiminiz karar verecektir. Ameliyat dışında et benlerinden kurtulmak için kullanılan bitkisel yöntemler de vardır.

Et Beni Tedavisi

Et beninden kurtulmak için bitkisel yöntemler kullanıldığını söylemiştik. Yalnız bu konuda da bilmemiz gereken bir nokta var. Bitkisel tedaviler uzun süreç gerektirebilir. Yani birkaç kez bahsedeceğimiz yöntemleri uygulayıp et beninin kaybolmasını beklemeyiz.

Et Beni Neden Çıkar? Nasıl Geçer? Tedavisi-3

Et Beni Nasıl Geçer?

  • Bitkisel yöntemler arasında en etkili ve en çok tercih edilen yöntem muz kabuğu ile ben yok etme yöntemidir. Uygulaması oldukça kolaydır. Muz kabuğunun içinde bulunan parçadan birkaç küçük parça kesilir ve benin üzerinde koyulur. Üzeri örtülerek bir gece boyunca bekletilir. Bu işlemi her gece uyumadan önce yaparsanız etkisini kesin olarak görebilirsiniz.
  • Bir diğer tercih edilen yöntem ise karnabahar suyu ile ben yok etme işlemidir. Karnabaharlar haşlandıktan sonra elde edilen su yüze sürülür. Benlere iyi geldiği gibi ciltteki pürüzleri de gidermeye yardımcı olur. Aynı zamanda karnabaharı püre haline getirip beninizin üzerine sürebilirsiniz. Üzerini de sargı bezi ile kapatırsanız hava almaz ve etkisini daha kolay gösterebilir.
  • Bir başka mucizevi yöntem ise soğandır. Haşlanmış soğanları püre haline getirip benli bölgeye uygulayabilirsiniz, yalnız burada da dikkat edeceğiniz nokta elde ettiğiniz karışımı kesinlikle göz çevresine yaklaştırmamanız. Aksi taktirde gözleriniz yanar ve yaşarır. Rahatsız edici bir durum ortaya çıkar.

Bu bitkisel kürleri kullanmadan önce alerjiniz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer alerjiniz yoksa gönül rahatlığıyla kürleri uygulayabilirsiniz. Buna benzer bitkisel yöntemlerle et benlerinizden kurtulmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir